Stomatologia to rozległy temat - Dentystyczny

gabinet stomatologiczny cieszyn

Jak przekonać do siebie pacjentów?

W związku z olbrzymią konkurencją wśród dentystów każdy z nich próbuje przekonać potencjalnych pacjentów do wybrania swoich usług. Trzeba przyznać, że usługi stomatologiczne należą do dość drogich, szczególnie w prz

Stomatologia to rozległy temat - Dentystyczny gabinet stomatologiczny cieszyn
ypadku, gdy trzeba odbyć wiele wizyt, wobec czego wielu pacjentów daje się namówić na atrakcyjne rabaty udzielane przez dentystów. Są one udzielane na przykład podczas wyboru rejestracji przez Internet lub zdecydowania się na leczenie długoterminowe. Zwykle nie są to rabaty znaczące w przypadku małych sum, ale ich odbiór przez potencjalnych klientów jest bardzo pozytywny i tego typu promocje są coraz częściej obecne na rynku stomatologicznym.

Trzeba przyznać, że chirurgia stomatologiczna należy do jednych z najtrudniejszych dziedzin stomatologii. Jama ustna jest to mały obszar, a przeprowadzanie skomplikowanych zabiegów w tym miejscu i przede wszystkim ich powodzenie może mieć ogromny wpływ na późniejsze życie pacjenta. Nic więc dziwnego, że wiele osób obawia się takich zabiegów. Do najpopularniejszych działań w tym zakresie należy z pewnością usuwanie tak zwanych zębów mądrości, które często powodują zmiany zgryzu niekorzystne dla pacjenta. Do innych popularnych zabiegów chirurgicznych w stomatologii należy także leczenie nowotworów jamy ustnej i tym podobne.


Warto wiedzieć

Stomatologia, dentystyka (gr. stoma ? usta + gr. logia ? nauka; łac. dens ? ząb) - dział medycyny zajmujący się funkcjonowaniem, patologiami i leczeniem zębów, przyzębia, języka, błony śluzowej i innych tkanek jamy ustnej oraz ją otaczających a także stawu skroniowo-żuchwowego człowieka. Przed wejściem Polski do Unii Europejskiej używano tytułu lekarz stomatolog, potem lekarz dentysta, jednakże Naczelna Izba Lekarska dopuszcza możliwość używania obydwu tytułów.

W Polsce, zgodnie z Dz. U. z 2011 r. Nr 113, poz. 6581, do roku 2012 tytuł lekarza dentysty uzyskuje się po 5 latach studiów, odbyciu stażu podyplomowego i zdaniu Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Państwowego (LDEP). Od roku 2013 LDEP został zastąpiony Lekarsko-Dentystycznym Egzaminem Końcowym ? LDEK (art. 5. ustawy). Staż podyplomowy zostaje zniesiony po 1.10.2016 roku (art. 4. ustawy).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Stomatologia


Od czego psują się nam zęby?

Najlepszą profilaktyką próchnicy jest edukacja i wdrażanie właściwych nawyków higienicznych u dzieci. Próchnica jest jedną z chorób cywilizacyjnych i jej powstawaniu sprzyja częste spożywanie wysoko przetworzonej żywności, zawierającej duże ilości cukrów.

Tak więc dla zdrowia zębów warto ograniczać słodycze. Następujące węglowodany mają działanie próchnicogenne: sacharoza (czyli nasz pospolity biały cukier), glukoza, fruktoza oraz maltoza.

Dobrze jest stosować nici dentystyczne oraz płyny do płukania ust, nie wspominając o "tradycyjnym" szczotkowaniu zębów.

Przyczyną próchnicy są po prostu bakterie, które atakują osłabione środowiskiem kwasowym szkliwo, dlatego tak ważna jest higiena - bakterie po prostu giną. Jednak to środowisko kwasowe powoduje osłabianie się szkliwa, a takie efekt powstaje z powodu węglowodanów. Tak więc - dbanie o zęby to również dbanie o dietę.



© 2019 http://dentystyczny.inkubator.katowice.pl/