Gdzie można leczyć zęby a gdzie nie? - Dentystyczny

Leczenie kanałowe pod mikroskopem Chorzów

Kiedy jest konieczne leczenie ortodontyczne

Ortodoncja stanowi jedną z wielu dziedzin stomatologii, której przedmiotem zainteresowania jest profilaktyka oraz leczenie wad zgryzu. Leczeniem wad zgryzu u dzieci oraz dorosłych zajmuje się ortod

Gdzie można leczyć zęby a gdzie nie? - Dentystyczny Leczenie kanałowe pod mikroskopem Chorzów
onta, czyli lekarz dentysta, który ukończył odpowiednią specjalizację stomatologiczną. Z leczenia ortodontycznego korzystają głównie dzieci oraz młodzież, u których wykształciły się różne wady zgryzu na skutek dorastania. Leczenia ortodontycznego mogą się podjąć także dorośli. Gabinet stomatologiczny może specjalizować się w ortodoncji oferując wykonywanie zabiegów jednie z tego zakresu, ponieważ ortodoncja jest dość szeroką specjalizacją stomatologiczną. Leczenie ortodontyczne polega na dobraniu odpowiedniego aparatu ortodontycznego i noszeniu go przez określony czas. Aparat ortodontyczny jest dobierany indywidualnie do pacjenta i występującej wady zgryzu, a w miarę postępowania leczenia jest odpowiednio regulowany lub modyfikowany. Na pierwszej wizycie konsultacyjnej dentysta omawia z pacjentem plan leczenia wraz z diagnozą występującej wady.


Jak umówić się na wizytę do dentysty

Stomatologia jest jedną z prężnie rozwijających się dziedzin medycyny, w ramach której korzysta się z coraz nowszych zdobyczy technologii umożliwiających bardziej efektywne leczenie zębów. Wiele osób korzysta z usług świadczonych przez stomatologów, którzy zajmują się nie tylko leczeniem zębów, ale także kwestiami związanymi z estetyką. Umówienie się na wizytę do dentysty nie jest trudnym zadaniem, ponieważ wystarczy jednie zadzwonić pod numer podany na stronie internetowej gabinetu stomatologicznego. Na wizytę można umówić się także za pomocą specjalnego formularza, który można wypełnić na stronie. Dobry dentysta wykonuje szeroki zakres zabiegów stomatologicznych, przyjmując pacjentów z różnymi problemami z uzębieniem. Po skontaktowaniu się z wybranym stomatologiem za pomocą formularza zgłoszeniowego musimy czekać na odpowiedź z ustalonym terminem wizyty. Wizyta u dentysty jest wskazana zawsze wtedy, gdy przez jakiś czasu odczuwamy ból zęba, warto jednak regularnie chodzić do dentysty na wizyty kontrolne.


Najstarszy przypadek leczenia dentystycznego

Stomatologia, jako odrębna dziedzina medycyny, istniała już od wielu lat, a wraz z upływem czasu zaczęto wykorzystywać coraz nowsze techniki oraz metody leczenia zębów. Współcześnie stomatologia korzysta z wielu zdobyczy techniki, umożliwiając coraz precyzyjniejsze wykonywanie zabiegów. Stomatologia przeszła więc sporą drogę, żeby znaleźć się na takim poziomie zaawansowania, jaki znamy obecnie. Pierwszy przypadek leczenia stomatologicznego znaleziono w liczącym aż 14 tysięcy lat szkielecie mężczyzny. Ślady pozostawione na zębie trzonowym świadczą o próbie wydrapywania ostrym narzędziem zmian próchnicowych. Szkielet mężczyzny, w którego uzębieniu znaleziono ślady pierwszego udokumentowanego leczenia dentystycznego, został znaleziony we Włoszech. Można więc stwierdzić, ze ludzie już od tysięcy lat zmagali się z problemem występującej na zębach próchnicy. Sama metoda pozbywania się zmian próchnicowych pozostała taka sama, ale na szczęście współcześnie dentysta dysponuje znaczenie szerszym wyborem spośród narzędzi oraz materiałów umożliwiających wypełnienie ubytków.


Pochodzenie nazwy stomatologia

Etymologia to inaczej dziedzina językoznawstwa zajmująca się pochodzeniem danych słów w języku. Słowo stomatologia, tak samo jak wiele innych słów, posiada swoją własną etymologię, czyli pochodzenie. Stomatologia jest słowem wywodzącym się ze starożytnej greki z połączenia takich słów, jak stoma oznaczającego usta oraz logia oznaczającego naukę. Stomatologia jest więc nauką o ustach, czyli nauką o całej jamie ustnej i jej okolicach. Dentystyka z kolei wywodzi się z łaciny, w której dens oznacza ząb. Ze słów stomatologia oraz dentystyka utworzono nazwy zawodów, takie jak stomatolog oraz dentysta. Współcześnie lekarz dentysta oraz lekarz stomatolog posiadają taki sam zakres uprawnień, a nazwy te mogą być używane naprzemiennie. Wcześniej jednak dentysta posiadał mniejszy zakres wiedzy i przeprowadzania zabiegów, niż stomatolog. Od czasu wstąpienia Polski do Unii Europejskiej nastąpiło ujednolicenie tych tytułów i obecnie osoby kończące studia dentystyczne otrzymują tytuł lekarza dentysty, który posiada takie same uprawnienia jak stomatolog.



© 2019 http://dentystyczny.inkubator.katowice.pl/